Rychlý kontakt

"J.A.P." spol. s r.o.
Nivky 67, 750 02 Přerov

tel.: 581 706 011
fax.: 581 706 014
e-mail: zabradli@schody-jap.cz

www.schody-jap.cz

Poslední novinky

Testovali jsme pojezdy posuvných dveří

Opravdovou kvalitu pojezdů pro zasouvací dveře do pouzdra jen stěží poznáte na první pohled, přesvědčit se můžete až po několika letech používání. My jsme Vám ušetřili čas a díky speciálnímu simulátoru posuvů vyzkoušeli, kolik toho ve skutečnosti pojezdy pro posuvné dveře vydrží.

Poslední články

Montáž stavebního pouzdra snadno a rychle

Zabudování stavebního pouzdra pro posuvné dveře do příčky byste měli zvládnout sami podle přiloženého návodu. Následující postup vám objasní, že to opravdu není nic složitého.


Montáž stavebního pouzdra snadno a rychle

Zabudování stavebního pouzdra do příčky byste měli zvládnout sami podle přiloženého návodu. Následující postup vám objasní, že to opravdu není nic složitého.

 • Stavební pouzdro se dodává zabalené a není nutné jej skládat, stačí pouze sešroubovat pouzdro s kolejnicí. Po jeho rozbalení si překontrolujte díly dodávky a pečlivě si přečtěte návod k jeho montáži. Poté se můžete pustit do sestavení stavebního pouzdra do závěrečné podoby.
01 02
03
 • Sestavené a podložené stavební pouzdro J.A.P. vyvažte, a to jak horizontálně, tak i vertikálně. Podle tloušťky stěny se rozhodněte, zda pouzdro usadíte na střed či asymetricky k jednomu z krajů tak, aby se pouzdro dostalo do zákrytu se zdí. V této fázi se opravdu vyplatí vše řádně překontrolovat a pevně zafixovat klíny. V případě špatného vyvážení by mohlo dojít k deformaci pouzdra a k samovolnému otevírání a zavírání dveří.

04

 • Pevně uchycené stavební pouzdro do zděné zdi ukotvěte nízkoexpanzní pěnou. Pozor! Nezaměňujeme za pěnu standardní! Základní vlastností nízkoexpanzní pěny je její nerozpínavost. Pouzdro je díky ní stabilně zafixováno ve stavebním otvoru a volné prostory mezi pouzdrem a otvorem jsou zcela vyplněny. Při tvrdnutí nízkoexpanzní pěny nedochází k vyvíjení jakéhokoli tlaku a nedochází tak ke zdeformování bočnic stavebního pouzdra, což je velice důležité pro bezproblémovou funkci pouzdra pro zasouvací dveře. Při použití standardní pěny by mohlo dojít k deformaci.

05

 • Zapěnované pouzdro je po vytvrdnutí pěny připraveno na omítnutí.

06

Další dobré rady:

 • Při objednávce stavebního pouzdra dávejte pozor na to, zda si objednáváte opravdu to správné pouzdro do vaší příčky. Můžete zvolit jednu ze dvou základních nabízených tloušťek podle toho, zda své pouzdro zazdíte do zdi nebo do sádrokartonu.
   
 • Pokud si nejste jistí, zda zabudování pouzdra do příčky zvládnete sami, obraťte se na jakoukoliv stavební firmu, pro kterou by tato práce měla být hračkou.
   
 • Před zabudováním stavebního pouzdra do zdi je potřeba počítat s výškou hotové podlahy. V případě, že by se použila jiná výška podlahy, než se kterou se původně počítalo, nezůstal by zachován průchod 1970 mm od podlahy a musely by se dveře buď podříznout nebo by naopak mezi nimi a podlahou vznikla mezera.
   
 • V případě umístění stavebního pouzdra o síle 10 cm do příčky o tloušťce 30 cm máte na výběr dvě možnosti:
  • Umístění na střed, přičemž na každé straně zbývá volné místo 10 cm a je třeba k pouzdru přizdít na každé straně 10 cm zdi, abyste docílili jednotné celkové šířky 30 cm.
  • Asymetrické umístění k jednomu z okrajů příčky, kdy přizdíváte po usazení pouzdra zbylý prostor o tloušťce 20 cm na jedné straně bočnice pouzdra.

UPOZORNĚNÍ! Nikdy nepřistupujte na možnost nejprve část nebo obě strany zdi přizdít a ponechat otvor pro stavební pouzdro, které byste zabudovávali jako poslední. Jedině dodržením správného postupu, že nejprve usadíte pouzdro, a pak přizdíváte, si zajistíte pevné spojení bočnice pouzdra s příčkou, což zaručuje bezproblémovou funkčnost stavebního pouzdra.